Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Poznaj wykwalifikowanego specjalistę, który wspomoże Cię w terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może wpaść w różnorodne kryzysy. Na szczęście obecnie można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez psychoterapeutę mającego niezbędne doświadczenie i kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może być pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać trudności powiązane z niewiernością jednego z partnerów, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, chociaż tutaj często niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby partnerów czy ich dzieci. Jest przydatny w momencie, kiedy między małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie umieją przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć problemy oraz usprawnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich kłopotów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską mają wiedzę niezbędną do tego, żeby skutecznie radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że dzisiaj bez żadnych problemów można wyszukać polskiego psychologa też na terenie UK. Znajomość języka polskiego usprawnia terapię oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a na skutek niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339