Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Więcej szczegółów o leczeniu plamki żółtej.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to wada wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Współcześnie doświadczeni okuliści świadczą pomoc w korekcji tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia komfortu życia.

Palenie papierosów i inne możliwe przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki oka wyróżniająca się największym skupiskiem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy ostro. AMD jest wadą, która objawia się zniekształceniem obrazu oraz utratą ostrości wzroku. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej schorzenia. Z AMD borykają się przeważnie osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a zespół przyczyn schorzenia nie został wciąż w pełni zidentyfikowany. Przypuszcza się jakkolwiek, iż powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być niezdrowy tryb życia – m. in. nadwaga, uzależnienie od tytoniu lub długotrwała ekspozycja na światło UV. Kluczowe mogą być również czynniki genetyczne oraz odrębne choroby współistniejące, np. hiperglikemia lub nadciśnienie. Nowoczesna medycyna wypracowała jednak narzędzia, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest wykonywane z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – czy jest bezbolesny?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT wpływa na zmienione komórki oka a jednocześnie nie narusza receptorów siatkówki. Zabieg ten nie jest ryzykowny, dlatego może być przeprowadzany u różnych grup pacjentów narażonych na uszkodzenie bądź potencjalną utratę wzroku. Metoda laserowa pobudza komórki do regeneracji oraz spowalnia trwające procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla chorego. Praca lasera nanosekundowego trwa zaledwie kilka minut, a zanim lekarz przystąpi do zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]