Fotele do biurka – kupuj te z możliwością regulacji

Po długim dniu siedzenia przed komputerem mogą nas boleć plecy. Szczególnie istotne rzecz jasna będą ćwiczenia, ale także to nie pomoże, jeśli przed biurkiem siedzimy na niezbyt wygodnym krześle. Dlatego nie możemy szukać oszczędności na fotelach biurowych – dają bowiem gwarancję tego, że kręgosłup będzie wypoczęty. Fotele biurkowe rzutują również na samopoczucie pracowników – ich odpowiednie wybór owocuje wyższą skutecznością i podniesieniem kreatywności załogi. Jak jednak wybierać fotele do pracy przy komputerze? Jakimi następstwami grozi nieodpowiedni wybór takich krzeseł?

Fotele biurowe – najważniejsza jest swoboda regulacji

W dużych firmach nadzwyczaj ważna będzie swoboda regulacji położenia podłokietników, zagłówka oraz siedziska krzeseł wyznaczonych do pracy przy komputerze. Powinno się wszak pamiętać, iż będą ich używać pracownicy o zróżnicowanym wzroście – niscy będą narzekać na ból kończyn dolnych spowodowany ich niewłaściwym ułożeniem, więksi z kolei na ból krzyża po wielu godzinach pracy na fotelach z źle wyprofilowanym oparciem. Istotna jest również równowaga danego fotela do biura. Zapewni ją właściwa budowa podstawy – zwłaszcza taka pięcioramienna. Podczas wykonywania pracy przy biurku ważne okażą się także podłokietniki, gdyż zdecydowanie ułatwią pisanie, aczkolwiek są użytkownicy, przedkładający fotele komputerowe bez nich. Z ekonomicznego punktu widzenia wypada postawić na fotele, w których łatwo da się zamienić kółka będące najszybciej psującym się ich elementem.

Niewłaściwy wybór foteli biurkowych – jakie mogą być konsekwencje?

Najczęściej spotykanymi schorzeniami wynikającymi z niewłaściwej pozycji ciała podczas siedzenia przy komputerze będą zwłaszcza bóle kręgosłupa – zarówno w części lędźwiowej, jak i między łopatkami. Trzeba poza tym nadmienić, że schorzenia mogą dotykać też nadgarstków – szczególnie przy nieodpowiedniej wysokości czy braku podłokietników. Pamiętajmy także, że nawet poprawnie dobrany fotel nie zagwarantuje nam zachowania dobrego samopoczucia – siedzenie przy komputerze należy często przerywać na kilkuminutowe ćwiczenia.