Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

panele drewniane, panele podłogowe drewniane

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]