Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Dalsze informacje o bagażnikach bazowych

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem kajaki, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]