Bezpieczna jazda zimą – łańcuchy na koła

Jeśli chcesz zamówić łańcuchy samochodowe, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14

Łańcuchy na koła w dużej mierze poprawiają przyczepność auta w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, przede wszystkim na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest m.in. w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w pozostałych natomiast są one niezbędną częścią wyposażenia auta jedynie w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce i Niemczech). Jak zatem typy łańcuchów samochodowych można nabyć w sklepach?

Typy łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła dzielimy zazwyczaj mając na uwadze ich zastosowanie. Wyróżniamy modele stworzone z myślą o wykorzystywaniu w autach dostawczych, osobowych, ciężarowych i terenowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się także przekrojem i grubością ogniwa (zwykle jest to kształt rombowy ukośny), mocowaniem, które powinno być dostosowane do typu felgi oraz motywem zaplotu. Rozmaite są również tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. W dzisiejszych czasach producenci stosują najczęściej stal manganową lub tytanową.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i na początku może być przyczyną sporego stresu. By go uniknąć, warto przećwiczyć tę czynność w garażu albo na placu manewrowym. Z kolei prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga trochę odmiennej techniki. Należy unikać przekraczania prędkości 50 km/h, buksowania kół i poruszania się po odśnieżonych drogach. Stosując łańcuchy na koła, należy też koniecznie kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich eksploatacji.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]