Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz buty jeździeckie.

Jazda konna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Oczywiście nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeśli zauważa się liczne zalety tej dziedziny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, a także trening właściwej postury. Oprócz tego ma dobroczynnie oddziałuje na psychikę: likwiduje stres, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy odpowiednio dobrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety a może oficerki?

Rozróżnia się 2 podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym dają osłonę całej nodze, redukując ryzyko powstawania sińców czy zadrapań. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak kupując je warto pamiętać o tym, aby wyposażyć się również w ochraniacze nóg – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich surowców produkuje się buty jeździeckie?

W trakcie zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego są one wytworzone. W sklepach odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, ale warto się na nie zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Lubiane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast przyjmuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, jednak jej niższa cena jest dużą zaletą.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]