Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Chcesz nabyć kapsułki do ekspresu Nespresso? Sprawdź https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Firenze, Trieste, Venezia oraz Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, suszonych owoców czy palonego drewna. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Carmel, Vanilla, Hazelnut i Chocolate.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednak dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]