Jak chronić numizmaty – o albumach na monety

Dowiedz się więcej o klaserze na monety na goldbroker.pl.

Gromadzenie monet i banknotów to nie tylko radość z poszukiwania i zakupu nowych okazów, ale również uczucie zadowolenia z ich układania i podziwiania. Pozyskane numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w praktycznych klaserach i albumach, za pomocą których swobodnie będzie można je przeglądać, a przy tym zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser numizmatyczny – plusy odczepiania i dodawania pojedynczych kart

numizmatów mają obszerny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, jakkolwiek najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Głównie dlatego, iż pozwalają łatwo segregować monety konkretnego rodzaju. Pamiętajmy aczkolwiek, że wiele albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy kupować je osobno dobierając je do typu gromadzonych numizmatów czy banknotów. Możliwość wpinania oraz wypinania kart jest sporym ułatwieniem przy segregowaniu okazów według naszego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozerwania banknotów czy zarysowania monet. Co więcej, dysponując niezbyt okazałym zbiorem, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko kupić strony z odpowiednimi dla nich przegródkami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach wyglądają jak książki czy albumy z fotografiami rodzinnymi, więc łatwo skryć je na regale przez spojrzeniem potencjalnego złodziejaszka.

Czy w klaserze na banknoty i monety można trzymać dowolny rodzaj numizmatów?

Specjaliści zalecają, aby w stronach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych trzymać powszechniejsze numizmaty, które nie posiadają stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie całkowitej osłony przed działaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie czy też te wykonane z metali szlachetnych warto wcześniej zabezpieczyć poprzez włożenie do przezroczystego kapsla. Kapsel można potem przechowywać w klaserze, gdyż wielu producentów ma w asortymencie strony do albumów, w które bez problemu można wsunąć monety w kapslach lub w tekturowych holderach.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]