Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Znajdź lonżę dla konia

Lonża jeździecka to sprzęt cyklicznie stosowany podczas nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie poleca się ich szukać?

Lonża jeździecka – typy i jej przeznaczenie

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, zwykle 5-8 metrowa, na której prowadzony jest koń podczas lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle, łapaniem strzemion oraz dosiadaniem. Zwierzę prowadzi się po obwodzie okręgu, a lonża używana jest do kontrolowania zachowania konia. Narzędzie to służy również akrobatom cyrkowym oraz woltyżerom do doskonalenia umiejętności i asekuracji prezentowanych akrobacji. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być wykorzystywana w czasie treningu bez dżokeja – w takim przypadku jest stosowana do szkolenia młodych zwierząt i zapewnienia im należytej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie kupić akcesoria popularnych marek?

Szerokie spektrum przyrządów jeździeckich znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach online, które oferują profesjonalny oprzyrządowanie w rozsądnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie od uznanych wytwórców – między innymi Kerbl, Harrys Horse czy Start. Chciałbyś kupić lonżę dla konia w różowym, czarnym, a może turkusowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór produktów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych dżokejów. W sklepie dostępne są artykuły wykonane między innymi z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowe zapięcie, a delikatne tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]