Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Więcej informacji o kasku jeździeckim

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można kupić dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]