Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Jeśli chcesz kupić kapsułki z kawą, koniecznie wejdź na https://cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wykona całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Współcześnie do większości wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]