Kombinezon na motor – krój i materiał ma znaczenie

Sprawdź, gdzie zamówić kombinezon na motor, wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Korzystanie z jednośladu wiąże się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nierzadko także z niewielkim dyskomfortem. Aby zminimalizować niekorzystny wpływ poniektórych czynników na radość z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w adekwatny ubiór. Specjalne spodnie w zestawie z kurtką albo kombinezon na motocykl powstrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku znacznie zminimalizują prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu urazów. Tak jednak będzie jedynie wtedy, jeśli kupimy dobry ich model. Co warto zatem zamówić? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepsze – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na te kwestie odpowiadamy w tym artykule.

jaki typ kombinezonu na motor swobodnie się zdejmuje i ubiera

Jednoczęściowe kombinezony na motor preferują w szczególności uczestniczący w wyścigach profesjonalni motocykliści, jak również osoby okazjonalnie pokonujące wielokilometrowe trasy bez długich przystanków. Gwarantują one wysoki stopień bezpieczeństwa podczas „położenia” maszyny. Niestety wiąże się z tym obniżenie komfortu ich zakładania, ale i wykonywania w nim czynności innych niż jazda, np. odwiedzanie w nim toalety bywa dość kłopotliwe. Zatem motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, zdecydowanie powinni wybrać dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on należytą w większości przypadków protekcję, a przy tym swobodniej się go zdejmuje i ubiera.

Kombinezon motocyklowy – kluczowy jest materiał, z którego jest uszyty

Krój kombinezonu na motocykl to natomiast nie wszystko, na co wypada zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Jednakowo istotny jest materiał, z którego jest on uszyty. Tu można wybierać przeważnie skórę i specjalne materiały tekstylne. Kombinezony skórzane zapewniają dość małe możliwości wentylacji, ale bardzo dobrze zabezpieczają w razie upadku. Wypada jednakże podkreślić, iż część tekstyliów – na przykład te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a jednocześnie lepiej „oddychają”.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]