Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Jeśli potrzebujesz kontenera otwartego, powinieneś odwiedzić tę stronę

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zdemontowane elementy stolarki otworowej, jak również zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]