Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Co powinieneś wiedzieć o Citroen części zamienne?

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w Polsce są cenione z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność i przede wszystkim za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C7, C8, C-Crosser, Xsara, Nemo, Xantia i Saxo. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że prędzej czy później będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena – co kupujemy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. Na początku powinno się na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej olej silnikowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji i płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają także moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak ekonomicznie i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen części zamienne winni nabywać w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie potrzebne części można zakupić przez internet.

Nasze dane adresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]