Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Niezbędne wiadomości na temat marki CarePump. Przekonaj się!

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do miejsca ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór mankiet uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Istnieje multum zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Wiele opcji użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, dlatego bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe czy niewydolność serca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]