Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Zamów listwę podłogową

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]