Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej szczegółów o szatersach.

Projektując wystrój pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na okna. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które niekiedy zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi – zastosowanie shuttersów

Najważniejszą cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzają się też na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale gros osób zapewne w kinie lub w telewizji, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w RPA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto wybrać okiennice wewnętrzne shutters?

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie wyglądają, mają one też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i można zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niezmiernie gustowny wygląd, zatem podwyższają wartość posesji. Trzeba dodatkowo uwydatnić, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez wykorzystania łańcuszków, co właściciele psotnych zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które rozerwać sterczące łańcuszki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]