Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, koniecznie odwiedź tę stronę.

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a czasami kupujemy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większych przeszkód dobierzemy je do wystroju domu, bowiem są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna, bo nie ma kamieni o jednakowej siatce krystalizacji i kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. piramidy czy też sześcianu.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Dużo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest subtelne i kojące, dlatego zaleca się używanie ich ludziom, którym dokucza brak snu albo stres, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniczki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli używa się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]