Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Kup szatersy

Planując wystrój pomieszczenia, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – wykorzystanie okiennic wewnętrznych

Główną cechą shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod różnymi kątami, w zależności od kaprysu domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzą się na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas zapewne w kinie lub w telewizji, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w Australii.

Zastosowanie wewnętrznych okiennic typu shutters

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko świetnie się prezentują, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem hamować gromadzenie się ciepła w pokojach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z różnymi stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, aby założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader luksusowy wygląd, zatem zwiększają wartość domu. Warto też uwydatnić, że shuttersy reguluje się bez użycia sznurów, co posiadacze psotliwych zwierzaków oraz rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące żyłki, uznają z pewnością za duży plus.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]