
Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości przeciętnego Polaka i z rzadka jest marginalizowana. Obywatela naszego kraju zauważyli, iż jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma spory wpływ na nasze zdrowie. Jednakże póki nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy może sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.
Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w polskich sklepach
Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo występowania dużej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń układu oddechowego narażeni są przede wszystkim mieszkańcy większych miejscowości i okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. Blueair, Webber czy GREE, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to obecnie coś nowego na krajowym rynku. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z powietrza cząsteczek pyłu, nierzadko mają one także inne użyteczne funkcje.
Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz mikroorganizmów
Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez trudu znajdziemy sprzęt właściwe do danej objętości pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, dlatego swobodnie daje się je przesuwać pomiędzy pomieszczeniami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą powodować rozmaite reakcje alergiczne lub choroby, a także groźny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a przy tym zapewnia spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze mają też detektory alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie osobom podatnym na alergie.