Rodzaje butów motocyklowych

Jeśli chcesz zamówić buty motocyklowe, skieruj się na tę stronę.

Buty motocyklowe, tak jak i pozostałe części odzieży dla motocyklistów, rewelacyjnie się prezentują i z pewnością wiele osób chce je kupić z powodu samego ich wyglądu. Niemniej jednak ich elementarnymi funkcjami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w czasie potencjalnego wypadku.

Kategorie butów motocyklowych

Kłopot z tym, jakie buty na motor będą najlepsze, miewają nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z ubraniami i akcesoriami dla motocyklistów kupimy kilka typów butów. To między innymi:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są świetne na dość wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, wobec tego zapewnienie osłony stopie nie jest tu priorytetem. Ich walorem jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw chroniących stopę przed zamoknięciem.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i trasach szybkiego ruchu, gdzie ryzyko wypadków i urazów jest wyraźnie większe. Buty na motor sportowy mają odpowiednie usprawnienia zmniejszające niebezpieczeństwo skaleczenia skóry i złamania kości stopy czy podudzia. To obuwie jest długie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać bez motocykla.

Kupuj buty motocyklowe uznanych producentów

Kupując buty motocyklowe powinno się uprzednio ustalić, jakie jest ich główne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się bolesnymi złamaniami w razie kraksy, z kolei buty crossowe zakładane jedynie do jazdy po mieście, będą może prezentowały się świetnie, ale miłośnik jednośladów nie będzie się w nich czuł komfortowo. Zadaniem obuwia motocyklowego, swoją drogą jak pozostałych części odzieży dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz asekuracja kierowcy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest niezwykle ważna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe cenionych firm. W razie niepewności trzeba zawsze skorzystać z porady bardziej doświadczonego kierowcy bądź zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu obuwia.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]