Skórzana kurtka na motor to wciąż najlepszy wybór

Jeśli szukasz kurtki na motocykl, skieruj się na ten adres.

Motocykliści mają świadomość, iż w pełni komfortowa jazda na motorze jest możliwa tylko w starannie dostosowanej do tego odzieży. Stąd też w garderobie każdego fana motocykli powinna znaleźć się choć jedna rasowa kurtka na motor. Asortyment sklepów motocyklowych jest dzisiaj niesłychanie bogaty, więc bez większych trudności można kupić zarówno kurtki tekstylne, jak i ze skóry, które spełnią oczekiwania nawet bardzo kapryśnych kierowców.

Czy skórzana kurtka na motor jest mało elastyczna i ciężka?

Jazda na jednośladzie najczęściej kojarzy się ze skórą i faktycznie też obecnie kurtki wytworzone z tego surowca uznawane są za optymalny wybór pod względem jakości i wytrzymałości, co naturalnie przekłada się też na ich wysokie ceny. Na przekór ogólnym skojarzeniom, aktualnie większość skórzanych kurtek na motor ma sportowy krój, a nie standardową stylistykę rodem z amerykańskich filmów drogi z lat 80-tych. Nie znaczy to, iż nie kupimy w sklepach motocyklowych kultowych ramonesek.

Najważniejszą zaletą skórzanych kurtek motocyklowych jest naturanie ich ogromna wytrzymałość na rozdarcie, wskutek tego w razie upadku kierowcy na asfalt zapewniają mu lepszą protekcję. Do sfery mitów należy również przenieść już przekonanie, iż kurtka skórzana sporo waży i jest mało elastyczna – te uszyte z nubuku czy skóry owczej mało co różnią się pod tym kątem od kurtek z tkanin wykonanych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę na motocykl?

Kurtka na motor musi być komfortowa, toteż rekomendujemy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, gdzie możemy ją przymierzyć. Tylko tak będziemy mieć pewność, iż kurtka jest dobrze dobrana do naszej sylwetki. Aczkolwiek kupowanie kurtki na motocykl przez internet to też dobra opcja, o ile dobrze zna się własne wymiary lub ma się już podobną odzież od danego producenta. Kurtka na motor powinna dobrze opinać korpus, jednak nie powinna krępować jego ruchów. Mierząc kurtkę wysuń ręce przed siebie tak, jakbyś chwytał kierownicę. Jeżeli rękawy zakrywają nadgarstki to oznacza, iż ten rozmiar jest za duży. Za luźna kurtka na motocykl podnosi prawdopodobieństwo urazów, ponieważ w czasie upadku protektory mogą zmienić pozycję względem ciała kierowcy i zwyczajnie nie spełnią one swojego zadania. Dla najwyższego komfortu zaleca się zwrócić także uwagę, czy kurtka ma paski regulujące jej szerokość w pasie, na ramionach i w tułowiu.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]