Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Sprawdź, gdzie kupić środki do dezynfekcji powierzchni

Specjalistyczne środki odkażające pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni najczęściej znajdziemy aldehydy, alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także dużo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]