Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Chcesz nabyć sztylpy? Sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty cechują się znacznie niższą ceną. Są zatem zalecane dżokejom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]