Ubrania na motor chronią ciało motocyklisty

Jeśli chcesz nabyć odzież na motor, odwiedź ten adres.

Od zawsze wiadomo, iż poruszanie się na motorze nie należy do najbezpieczniejszych czynności. W razie potencjalnego kolizji prowadzący motocykl nie jest zabezpieczony przez pasy i w pełni przyjmuje on na siebie siłę zderzenia. W związku z tym tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w stosowną odzież opracowaną specjalnie do tego typu jazdy. Ubranie na motocykl nie tylko redukuje potencjalne obrażenia kierowcy, ale także chroni go przed deszczem, wiatrem i słońcem, co podnosi wygodę jazdy.

Odzież motocyklowa – skóra czy tekstylia?

Kupując odzież na motor w pierwszej kolejności trzeba zaopatrzyć się w kask, gdyż zgodnie z zapisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy jedziemy z niską prędkością na skuterze, czy pędzimy ścigaczem po autostradzie. Jest to także kluczowy element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed obrażeniami mogącymi wywołać ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a często i życia.

Do zabezpieczenia innych części ciała w trakcie jazdy mamy masę możliwości. Entuzjasta motocykli może skompletować swój strój dobierając odpowiednią kurtkę oraz spodnie zaprojektowane z myślą o jeździe na motorze albo wybrać kombinezon. W sklepach motorowych w ofercie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest wyjątkowo wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie świadczy o tym, iż odzież na motor wyprodukowana z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – korzysta się w niej z materiałów o wysokiej wytrzymałości na tarcie i wysoką temperaturę. Te części garderoby motocyklisty są wyposażone odpowiednie wzmocnienia (slidery) osłaniające barki, łokcie i kolana, które podczas upadku są najbardziej narażone na otarcia.

Rękawice, camelbagi i inne dodatki

Innymi ważnymi elementami odzieży motocyklowej są obuwie oraz rękawice. Rękawice w trakcie upadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, jako że to nimi odruchowo osłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co wystawiamy je na głębokie otarcia skóry i złamania. Należy więc zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi modułami chroniącymi kłykcie oraz wewnętrzną powierzchnię dłoni. Dobre buty na motor poza tym, że osłaniają drobne kości śródstopia, dają również większą przyczepność, a przez to lepsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze elementy ubrań na motocykl wypada kupić? To niewątpliwie camelbagi, kołnierze, gogle jeśli korzystamy z kasku crossowego, a także dodatkowe zbroje, ochraniacze lub slidery.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]